Tips oss:
Tips
74 39 60 50
Kontakt
Artikkelen fortsetter etter annonsen.
Mange trøndere valgte sydenferie i sommer.
Sykdom, tyveri og bagasjetrøbbel er bare noe av det mange fra landsdelen opplevde denne sommeren.
Jon Audun Haukø
Publisert: 07.09.2023 kl 13:48
- Ingen ting er mer etterlengtet enn en ferie med sol og varme. De aller fleste har gode minner å se tilbake på, men ikke alle, sier kommunikasjonssjef i Gjensidige, Arne Voll.
I løpet av sommeren 2023 har Gjensidige fått meldt mange tusen skader fra fortvilte nordmenn på ferie, de fleste fra utlandet. Flest skader gjelder sykdom, legebesøk, reisegods, forsinket bagasje og tyveri. Det er også en del som må avbestille ferien.
- I Trøndelag ble det i juni, juli og august meldt inn 2300 skader til Gjensidige med utbetalinger på 10 millioner kroner, sier Voll. Han forteller at Gjensidige i snitt fikk melding fra 25 innbyggere daglig i Trøndelag, som trengte en eller annen form for hjelp denne sommeren.
Kommunikasjonssjef i Gjensidige, Arne Voll.
Flest meldte skader kom fra kunder i de store kommunene, men også mange fra de litt mindre. Se full kommuneoversikt nederst i denne saken.
Hver reiseskade lokalt kostet rundt 4300 kroner. I disse tallene er det noen små, men også flere større hendelser med utbetalinger på mange titalls tusen kroner.
- Selv om sommeren nå er over, er reiselysten utover høsten fremdeles stor. Enten en skal besøke en storby i Europa, følge favoritt laget i fotball eller det er ønsker om sol og varme, må uansett reiseforsikringen være i orden, avslutter Voll.