Veterinærpar søker nye utfordringer:
- Takkfor oss!
Det har blitt mange og fine turer i naturen rundt om i distriktet for vorstehren Pablo, Ole Christian Kjenstad og Rannveig Farestveit.
Foto: Privat
Ole Christian Kjenstad, opprinnelig fra Snåsa, kom som førstemann til distriktet hvor han begynte som veterinærvikar juletiden i 2013. Sommeren etter kom også vossingen Rannveig Farestveit og tok jobb som sommervikar samme sted. Paret bodde og studerte den gang i Oslo, og når siste eksamen var unnagjort valgte de å flytte til Kolvereid.
- Jeg husker jeg var utrolig spent første gangen jeg kom hit i 2014, og jeg husker også at jeg lurte veldig på hvor i all verden jeg var havnet da vi kjørte gjennom Høylandet. Så kom vi hit ut til den fantastiske vakre naturen og det åpne landskapet. Det var bare helt fantastisk.
God mottakelse