Full fart med fotballstorheter
Jøssang Kerchapoui instruerer 1. og 2. klassinger.
Foto: Olaug Mikalsen
Petter Mentzoni Nilsen som er den yngste av spillerutviklerne i klubben kunne fortelle at Bodø/Glimt har spillergrupper for ulike aldre, og at han var ansatt for å ta seg av de mellom 7-12 år. Klubben har en sterk satsing på barnefotballen, og har nylig ansatt tre spillerutviklere.
Det er tredje gang Bodø/Glimt gjester Bindal, og det er selskapene NTS ASA og JMJ Invest som har gjort dette mulig. De er sponsorer for Bodø/Glimt, og får fotballskole til elevene i Bindal som takk for sponsinga.
Først ut var 1.-6.klasse som igjen ble delt i grupper med hver sin spillerutvikler. Her var det mange gode kommentarer, humor og ekte leik og fotballglede. Kanskje kan en slik dag inspirere noen til å utvikle sitt fotballtalent, responsen og innsatsen kunne tyde på det.